featured

OCEMUT Konserleri Başlıyor – Kültür Sanat & Sinema

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’ deki tek otantik çok sesli etnik müzik topluluğu OCEMUT konser maratonuna başlıyor.

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Uç, tarafından hazırlanan proje, antik dönemden günümüze kadar Anadolu coğrafyasındaki “Tanrıya Yakarış” eserlerini bir araya getirdi.

Konser repertuarı 2500 yıllık bir ağıt olan Seikolos Ağıtı’nı, 3000 yıllık bir eser olan Sümer İlahisi Ud an Gıta’yı da kapsıyor. Anadolu dinlerinin ve kültürlerinin müzikal yapılarını, yine otantik çok seslilik altında dinleyicilerle buluşturuyor.

Proje kapsamında; antik dönem eserlerinden kilise ilahilerine, sinagog ilahilerinden pagan ilahilerine, semahtan semaya bir yolculuk sunan (Oğuzhan Uç çok sesli etnik müzik topluluğu) OCEMUT, ilk gösterimini 27 Mart 2022 pazar günü, saat 14.30’da Kadıköy Moda All Saints Kilisesinde verecek.

Üsküdar Kültür Evi Gassopder Merkezinde çalışmalarına devam eden OCEMUT Topluluğu Başkanı Yrd. Dç. Dr. Oğuzhan Uç, “Ud, kanun, bağlama, ney, klasik kemençe, otantik ritimler, piyano ve pipe organ eşliğinde otantik ve makamsal çok sesli olarak seslendirilecek konser, müzik arkeolojisinin aktarılması adına büyük önem taşımaktadır ve kültür tarihine önemli bir kayıt olarak geçecektir. Toplumdaki her farklılığın aslında bir bütünün parçaları olduğunu anlatan seçkin bir repertuardan oluşan konserimiz Carra firmasının sponsorluğu ile gerçekleşecek.” Açıklamasını yaptı.

Kadıköy Moda All Saints Kilisesinde gerçekleşecek ve bir bölümü canlı olarak, sosyal medya kanallarında da gösterilecek olan ilk konserin tüm biletlerinin tükendiği belirtildi.

Haber Kaynağı www.turkiyehaberajansi.com

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
OCEMUT Konserleri Başlıyor – Kültür Sanat & Sinema

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Ulusal24 Haber Merkezi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!