featured

Gündem Kuzey-Makedonya ile ticaret

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’da Sümbüllü Bahçe Kona­ğı’nda toplantı yapan Kılıç ve DEİK he­yeti, Türkiye ve Kuzey Makedonya arasındaki iş birliklerini ve ticaret hac­mini görüştü.

TBMM’de Türkiye-Kuzey Make­donya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığını da yürüttüğünü be­lirten Kılıç, iş insanlarının bölgeye yap­tıkları yatırımları önemsediklerini söyledi. Kılıç, 2018 yılından bu yana iki ülke arasında hem siyasi hem de eko­nomik ilişkilerin arttığını dile getirerek, şöyle konuştu: “Ülkemizin vatandaşla­rının oradaki yatırımlarının daha art­masını istiyoruz. Çünkü o bölgede biz­lerle beraber yüzyıllardır aynı dili, duy­guları, aynı dini yaşayan insanlar var, soydaşlarımız, akrabalarımız var, onlar bizim için son derece önemli. Her geçen gün orada Türkçe konuşan insan sayısı çok yükseliyor. Türkiye’nin prestiji bu noktada her geçen gün o bölgelerde ar­tıyor. Bizler de bu noktada iş insanları­mızla mümkün mertebe bir araya gelerek, ikili ekonomik iş birliği süre­cinde daha da üst verilere sahip olma noktasında bir gayret gösterme niye­tindeyiz.”

DEİK Türkiye-Kuzey Makedonya İş Konseyi Başkanı Bilal Kara da Bur­sa’nın hem sanayi hem de ticaretiyle ön plana çıktığını ve şehirde Kuzey Ma­kedonya’dan gelen çok sayıda insanın yaşadığını ifade etti.

Haber Kaynağı www.ekohaber.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gündem Kuzey-Makedonya ile ticaret

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Ulusal24 Haber Merkezi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!