featured

BTSO yurt dışı fuarlara odaklanacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTSO Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda ko­nuşan Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, reel sektöre sunulan her bir desteğin daha fazla yatırım, istihdam, ticaret ve ihracatın gelişmesi anlamı taşıdığını dile getirdi. İsmail Kuş, sürdürülebilir büyüme hedeflerinde kamunun ih­racata dönük mali destekle­rinin firmaların rekabetçiliğini güçlendirdi­ğini ifade etti. Mart ayı sonu itibariyle yurt dışı iş gezileri için Küçük ve Orta Ölçekli İş­letmeleri Geliştirme ve Des­tekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) sunduğu destek limitlerinin artırıldığını dile getiren İs­mail Kuş, “Odamızın da ta­lepleri arasında yer alan önemli bir düzenleme ha­yata geçti.

Üyelerimizin ihracat po­tansiyelini geliştirmek için hayata geçirdiğimiz Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsa­mında yurt dışı iş gezilerine katılan her bir firma için des­tek miktarı 5 bin liradan 20 bin liraya yükseltildi. Destek oranı da yüzde 50’den yüzde 60’a çıkarıldı. Pandemi son­rası dönemde küresel tica­rette ortaya çıkan fırsatlar ve firmalarımıza sunulan des­teklerle ihracat hedefleri­mize ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

İsmail Kuş, Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında bugüne kadar 200’den fazla yurt dışı iş gezisi organizas­yonuna imza atıldığını belir­terek, “İhracat odaklı örnek projelerimizin de katkısıyla Bursa’daki ihracatçı firma sa­yımızı son 9 yılda 2 bin 900’den fazla artışla 6 bin 400’e kadar yükseltmeyi ba­şardık.

Firmalarımıza sunulan bu destekler ve yeni ekonomi­nin sunduğu fırsatlarla bir­likte Bursa’da 10 bin ihracatçı hedefimizi de en kısa sürede yakalayacağız” diye konuştu.

Haber Kaynağı www.ekohaber.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BTSO yurt dışı fuarlara odaklanacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Ulusal24 Haber Merkezi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!