featured

TÜRKİYE İŞ BANKASI ve KRON ARASINDA İŞ BİRLİĞİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Telekomünikasyon, finans, enerji ve sağlık gibi sektörlerde birçok yerli ve uluslararası firmaya siber güvenlik ürünleri sunan Kron, Türkiye İş Bankası ile yaptığı iş birliği ile İş Bankası’na ait uç cihaz yönetimini destekleyecektir. Kron, uzun yıllar Telekom alt yapılarında kullanılan teknolojisini ve bu alandaki uzmanlığını bankacılık sektörüne taşıyor. Geliştirmiş olduğu ürünleri ile bankaya ait uç nokta cihazların tek bir arayüzden güvenli bir şekilde yönetilmesini sağlayarak Türkiye İş Bankası’nın operasyonel verimliliğinin ve güvenlik, olgunluk seviyesinin artırılmasına destek olacak.

 

Statik IP yönetimi, coğrafi yedeklilik, çoklu veri tabanı, çoklu operatör GGSN desteği gibi birçok özelliği tek bir arayüzden sunan Kron ürünleri ile, anlık binlerce talebin kolayca yönetilmesine imkân tanınacak.

 

Yapılan anlaşma ile ilgili görüşlerini paylaşan Kron İş Geliştirme Direktörü Ümit Çelik, “Kron’un uzun yıllardır çalıştığı bir alan olan cihaz yönetim çözümleri Türkiye’de neredeyse tüm Telekom servis sağlayıcıları tarafından kullanılmakta, internet abonelerinin %95’i bu çözüm arkasından internete bağlanmakta. Bu bilgi birikimimizi ve uzmanlığımızı İş Bankası ile birlikte bankacılık sektörüne de taşımaktan çok memnunuz. Yakın çevremizde yaşanan gelişmeler gösteriyor ki hassas ve kritik sistemler için lokal çözümlerin gelişmesi ve kullanılması hem güvenlik hem de servis devamlılığı açısından oldukça önemli. Türkiye İş Bankası’na Türkiye’nin lider veri ve erişim güvenliği yazılım üreticisi Kron’u tercih ettikleri için teşekkür ediyorum. Büyük ölçekli bu projenin Türkiye’deki diğer firmalara da örnek olacağına inanıyorum” dedi.

 

Dünyaya yazılım ihracatı yapıyor

İstanbul, Ankara ve İzmir’de yer alan Ar-Ge merkezlerinin yanı sıra ABD’nin New Jersey kentindeki ofisiyle beş kıtada siber güvenlik ürünlerini müşterilerine ulaştıran Kron, Gartner, Forrester, KuppingerCole ve Omdia gibi dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinin raporlarında global çapta en gelişmiş Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) çözümleri üreten şirketler arasında yer alıyor. Siber güvenlik ve teknoloji ürünlerini Avrupa, Asya-Pasifik, Güney ve Kuzey Amerika başta olmak üzere tüm dünyaya ihraç eden şirket, bulunduğu pazarlarda sektöründe lider firmalara hizmet veriyor.

 

 

 

 

Kron Hakkında

2007 yılında kurulan Kron, büyük işletmelerin servis aktivasyonu, kalite güvence sistemleri, ICT (Information and Communication Technology-Bilgi ve Telekomünikasyon Teknolojileri) Erişim Kontrol Sistemleri, yüksek performanslı gerçek zamanlı veri işleme, yeni nesil güvenlik ve denetim alanlarındaki ihtiyaçlarına yönelik ileri teknoloji yazılım ve donanım ürünleri üretir. Bu ürünlerin müşteri tarafında entegrasyonunu da gerçekleştiren şirket, ICT pazarının ihtiyaçlarına cevap veren etkin çözümleri ve Tier-1 servis sağlayıcılar ile düzenleyici kurumlar dâhil dünyadaki ICT pazarındaki hedef müşterilerine yarattığı katma değer sayesinde hızlı bir büyüme süreci içerisindedir. Yetkin ve deneyimli mühendislerden oluşan Kron ekibi, şirketin temel rekabet gücünü oluşturur. İstanbul’da İTÜ ARI Teknokent’teki merkezi, Ankara, İzmir ve New Jersey ofisleri ile Kron, telekomünikasyon sektöründeki yatırımların ürün ve çözümleri açısından giderek artan ihtiyaçların oluştuğu Asya-Pasifik, Avrupa ve Amerika’daki pazarlara erişim imkânı sunan uygun bir konuma sahiptir. Detaylı bilgi için: www.kron.com.tr

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TÜRKİYE İŞ BANKASI ve KRON ARASINDA İŞ BİRLİĞİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Ulusal24 Haber Merkezi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!