featured

Müteahhitler rotayı yurt dışına çevirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İMSİAD üyelerinin birbi­riyle olan ticari ve sosyal ilişkilerini geliştirmek için organize ettiği Sanayici-Müteahhit Buluşması üre­tim tesisi gezisi ile başladı. Şenortaklar Cam’ın yöne­tim kurulu başkanı Selma Özsabuncu’nun eşliğinde gezilen üretim bandında ürünler ve üretim süreç­leri incelendi.

Buluşmanın açılışında konuşan ev sahibi Şenor­taklar Cam Yönetim Ku­rulu Başkanı Selma Özsa­buncu, firmanın kuruluşu, çift cam, pvc cam ürünleri hakkında bilgilendirme­lerde bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından konuşan AK Parti Bursa Milletvekili ve Özbekistan Dostluk Grubu Başkanı Osman Mesten ise toplantının çok verimli geçtiğini ve dünyada ülke­lerin artık markalarıyla anıldığını ifade ederek, iş insanlarını Özbekistan’a yatırıma davet etti.

“Döviz girdisi sağlamak istiyoruz”

İMSİAD’ın kuruluşun­dan itibaren en önem ver­diği unsurun müteahhit ve sanayici üyelerini bir araya getirmek olduğu­nun altını çizen Başkan Mustafa Andıç, dünya öl­çeğinde inşaat sektöründe ikinci olduklarını, yeterli teknik bilgiye ve kadro bi­rikimine sahip olduklarını söyledi. Sanayici-Müteah­hit Buluşmaları’nın temel hedeflerinden birinin mü­teahhitlerin yerli üretim yapan sanayicilerin ürün­lerinin kullanmasına teş­vik etmek olduğunu belir­ten Başkan Andıç, “Tüm dünya ve bizler zor bir dö­nemden geçiyoruz. Yatı­rımcı olmak ateşten bir gömlek giymek gibi. Enflasyonist bir ortamdan ge­çiyoruz, ayakta kalmak takdir edersiniz ki zor. Bu noktada bilgi ve birikimi­mizi neden yurt dışına da yansıtmayalım? Bu ko­nuda hem Cumhurbaşka­nımız hem de hükümeti­miz iş dünyasına önemli katkılarda bulundu. Biz de iş insanları olarak bu fırsat­lardan yararlanarak tecrü­belerimizi yurt dışında kul­lanmak suretiyle ülkemize döviz girdisi sağlamak isti­yoruz” dedi.

Program sonunda İM­SİAD Başkanı Mustafa An­dıç tarafından buluşmaya ev sahipliği yapan Şenor­taklar Cam Yönetim Ku­rulu Başkanı Selma Özsa­buncu’ya plaket takdim edildi.

Haber Kaynağı www.ekohaber.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
0
kurnaz
Kurnaz
Müteahhitler rotayı yurt dışına çevirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Ulusal24 Haber Merkezi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!