featured

BUMKAD 3 yaşında

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadın mühendislere ve öğrencilere katkı sağlamak, onların toplumdaki görünürlüğünü artırmak adına önemli projelere imza atan BUMKAD, kısa süre içerisinde 56 üyeye ulaşarak, bü­yümesini sürdürüyor.

BUMKAD Kurucu Başkanı Ülfet Öz­türk şunları söyledi:

“Üç yıl içerisinde Kutup Yıldızı, Dö­nüşüm Bugün ve Genç Mimozalar pro­jelerimizi hayata geçirdik. Kutup Yıldızı Projemiz mentör ve menti yol­culuğumuzdu. Tüm Türkiye’deki üni­versitelerle çalışıyoruz. Buradan başvurular aldık. 2021’in haziran ayında da 20 tane mentimizi mezun ettik. Dönüşüm Bugün Projemizde ise belirli nedenlerle sektörden uzak kal­mış ve tekrardan sahalara dönmek is­teyen kadın mühendislerimize çeşitli eğitimler verdik. Programımıza başvu­ran 13 mühendis kadına çalışma yaşa­mından uzak kaldıkları süre boyunca kaybettikleri zamanları, yoğun bir eği­tim programıyla onlara geri kazandır­dık. Genç Mimozalar Projemiz ile de kadın mühendis adaylarımızın sürdü­rülebilir kalkınma hedeflerine uygun projeler yaratmalarını istedik. Bu pro­jelerimizde Tofaş Akademi, Borusan Mannesmann ve Nilüfer Belediyesi İnovasyon Merkezi ile işbirliği içinde olduk. Bu projelerimiz ile birlikte 3 yıl içinde 70 kadın mühendis ve mühen­dis adayına dokunduk.”

İddialı projelerle yola devam

Derneğin önümüzdeki dönem hedef­lerini de anlatan Öztürk, “Her yıl bir tema belirliyoruz. Önümüzdeki yıl ku­rumsal iş modellerine yoğunlaşacağız. İnovasyon ve Girişimcilik Ekibimizin Girişimcilik Okulu projesi var. Bunu hayata geçirmek istiyoruz. Eğitimleri­miz sürecek. Kutup Yıldızı ve Dönü­şüm Bugün projelerimizin ikinci fazlarını açacağız. Bunun yanında Top­lum 5.0 projesini hayata geçirip, proje başvurularını almaya başlayacağız” dedi.

Haber Kaynağı www.ekohaber.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
0
kurnaz
Kurnaz
BUMKAD 3 yaşında

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Ulusal24 Haber Merkezi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!