11.4 C
İstanbul
Çarşamba, Ekim 27, 2021
- Reklam -
Ana SayfaSON DAKİKAThe Times: Britanya, Türkiye'yi kırmızı listesinden çıkaracak

The Times: Britanya, Türkiye’yi kırmızı listesinden çıkaracak


Britanya’nın önde gelen gazetelerinden The Times’ın aktardığına göre ülke, Covid-19 tedbirleri nedeniyle getirdiği seyahat kısıtlamalarında Türkiye’yi kırmızı listesinden çıkaracak.

Fotoğraf: Reuters (Temsili)

Mevcut kurallara göre Türkiye’den Britanya’ya yalnızca Britanya vatandaşları ve oturma izni olanlar gidebiliyor ve 11 gecelik otel karantinası için 2 bin 285 sterlin (26 bin 231 TL) ücret ödenmesi gerekiyor.Türkiye’den Britanya’ya gelip otel karantinasından muaf olmanın tek yolu, sarı veya yeşil listedeki bir ülkede 10 gece geçirmek.

Reuters’ın The Times’dan aktardığına göre vatandaşlarının karantina uygulaması olmaksızın tatil için hangi ülkelere seyahat edebileceğini ‘trafik ışığı’ sınıflandırmasıyla belirleyen Britanya’da artık ülkeler sadece ya kırmızı ya da yeşil listede olacak.

Gazete, ülkeye gelen tam aşılı yolcuların PCR testi yaptırma zorunluluğunun kaldırılacağını fakat yolcuların varışlarından 72 saat öncesine kadar yanal akış testi yaptırmaları gerekeceğini kaydetti.Britanya, Türkiye’yi yine kırmızı listeden çıkarmadı

Britanya’dan turist bekleyen Türkiye yine ‘kırmızı ışığa’ takıldı

Britanyalı turistler ‘trafik ışığı’na takıldı: Tui, Türkiye rezervasyonlarını iptal etti

Britanya’dan turist bekleyen Türkiye ‘trafik ışığı’na takılabilirHaber Kaynağı


BUNLARI DA OKUYUN

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com