12.7 C
İstanbul
Cumartesi, Kasım 27, 2021
- Reklam -
Ana SayfaBİLİM-TEKNİKLG Katlanabilir Ekran Dayanıklılık Problemini Çözdü

LG Katlanabilir Ekran Dayanıklılık Problemini ÇözdüLG Chem katlanabilir telefonlar için “Real Folding Window” adını verdiği yeni nesil bir dış film sayesinde katlanabilir telefon ekranlardaki problemi çözdüğünü duyurdu. Bu yeni dış filmin, cam kadar sert ve plastik kadar esnek olduğu rapor edildi.

Son yıllarda Razr V3 Galacy fold gibi katlanır telefonlar üretilse de halen birçok ekran hasarı rapor ediliyor.

Samsung bu gibi sorunlar nedeniyle katlanabilir telefonları başta geciktirse de artık üçüncü jenerasyonun keyfini sürüyor. Buna rağmen, halen geliştirilmesi gereken birçok dayanıklılık problemi var. İşte LG Chem(Kimya) katlanabilir ekranlardaki kırılma probleminin gerçek katlanır camıyla çözmeyi planlıyor.

Çığır açıcı gelişme ise PET filmin iki tarafına uygulanan birkaç mikrometre kalınlığındaki bilinmeyen yeni bir materyalle sağlanıyor. Kaplanan bu film sonrasında akıllı telefonun esnek ekran panelinin ömrünün uzadığı söyleniyor. Film kaplamasından sonra ekran panelinin ömrü uzuyor ve menteşede daha az iz kalıyor. Ekip ekranın 200.000’den fazla katlamaya dayanabileceğini iddia ediyor.

“Mevcut polimid filmler ve temperli cam benzeri materyallerin aksine, LG Chem’in uyguladığı yeni kaplama teknolojileri sayesinde maksimum esneklik sağlayarak, katlanabilir telefonlarda katlama izleri gibi konulara da çözüm optimizasyonları da sunacak,” diyor şirket temsilcisi.

Geliştiriciler fiyatta daha rekabetçi olmak için geleceğin katlanabilir teknolojilerinde ortadaki PET tabakayı kaldırmayı amaçlıyor. Ayrıca film teknolojisi sayesinde daha sağlam, dışa ve de içe katlanabilir ekranlar üretilebilecek.

LG Chem seri üretime gelecek yıla geçeceğini ve satışların 2023’de başlayacağını belirtiyor.

Kaynak: LG ChemHaber Kaynağı: GerçekBilim


BUNLARI DA OKUYUN

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com