30.1 C
İstanbul
Pazar, Ağustos 1, 2021
- Reklam -
Ana SayfaSAĞLIKAnne olan kadınlarda meme estetiği ile ilgili merak edilenler

Anne olan kadınlarda meme estetiği ile ilgili merak edilenler


Hamilelik, doğum ve anne olmak kadınların sahip olduğu en mucizevi süreçtir. Bebek sahibi olduktan sonra emzirme süreci de tamamlanınca göğüslerde istenmeyen şekil bozuklukları ortaya çıkar. Özellikle birden fazla doğum yapan kadınlarda bu durum çok daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Oluşan şekil kayıpları estetik cerrahide ameliyatlı ve ameliyatsız teknikler ile çözümlenebilir.

Doğumdan sonra göğüslerin şekli bozulabilir

Hamilelik, doğum ve emzirme dönemlerinde kadınların göğüsleri büyür, özellikle emzirme döneminde göğüsler sütle dolduğu için daha da hacim kazanır. Annenin bebeğini emzirme süreci tamamlanınca göğüsler tekrar küçülür. Ancak bu süreçte göğüsler hacim kaybına uğrayarak sarkabilir. Bu tarz estetik sorunlarında meme dikleştirme ve meme büyütme estetiğinden faydalanılır.

Göğüsler eski formuna döndürülebilir

Doğum sonrası göğüslerdeki şekil bozuklarında meme kaldırma ve meme dolgunlaştırma estetiği yapılabilir. Cerrahi teknikler ile hem meme dokusundaki sarkmalar hem de meme implantı ile göğüslerdeki hacim kaybı giderilebilir. Bunun için doğal meme dokusuna en yakın silikon implantlar kullanılır. Kişinin vücut yapısına ve tercihine göre damla ya da yuvarlak silikon implant tipi kullanılabilir. Ortalama 1,5 saat süren operasyonun ardından göğüslerde dikiş izleri doğal kıvrımlara gizlenerek operasyon gerçekleştirilir. Hasta birkaç gün süren dinlenme sürecinin ardından gündelik hayatına rahatlıkla devam edebilir.

Doğum yapmış ve bebek emzirme dönemini tamamlamış kadınlar vücutlarında oluşan estetik sorunların tedavisi için alanında uzman bir estetik cerraha başvurabilir. Günümüzde bu sorunlardan kurtulmanın hem cerrahi hem de cerrahi olmayan tekniklerle kişiye özel çözümleri var. Siz de kendinize en uygun tekniği seçerek doğum öncesi fiziğinize tekrar kavuşabilirsiniz.Haber Kaynağı


BUNLARI DA OKUYUN

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com