19.5 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 16, 2021
- Reklam -
Ana SayfaSON DAKİKAMenzilci Ali Edizer'den Ufuk Uras'a övgü: Şahsiyetli bir duruş

Menzilci Ali Edizer’den Ufuk Uras’a övgü: Şahsiyetli bir duruş


Eski GATA Başhekim Yardımcısı iken Medeni Kanun’u hedef alan açıklamaları nedeniyle görevden alınan Ali Edizer, Türkiye için “islamofobinin en yaygın olduğu yer” diyen Ufuk Uras’ı “Güvenle buluşulabilecek insan modeli” olarak değerlendirdi.

Boşanmak yerine ikinci kadınla evlenme tavsiyesi ve medeni kanun aleyhine söylediği sözler nedeniyle görevinden alınan eski GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki başhekim yardımcısı Ali Edizer, Ufuk Uras’a destek verdi.

Edizer, Uras’ın Twitter’dan “İslamofobi Kanada’da bir aileyi katletti. Kanada toplumunun cinayete ortak tepkisi insanlik adina çok etkileyiciydi. Dünyada islamofobinin en yaygın olduğu yerin, sanıldığının aksine Batı değil de Türkiye olmasinin nedenleri üzerine etraflica düşünmekte fayda yok mu?” paylaşımına destek verdi.

Edizer “Şahsiyetli bir duruş. Nazik bir üslup. Bizim gibi inanıp bizim gibi yaşamasa da “ortak ülke” paydasında güvenle buluşulabilecek insan modeli. Arzu ettiğimiz siyasî dil budur…” ifadelerini kullandı. 

Hakkında açılan soruşturma kapsamında GATA’daki görevinden açığa alınan Edizer’in 9 Mart 2021’de Ankara Güdül Devlet Hastanesi’nde yeniden göreve başladığı ortaya çıkmıştı.Haber Kaynağı


BUNLARI DA OKUYUN

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: