19.5 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 16, 2021
- Reklam -
Ana SayfaBİLİM-TEKNİKSamsung'un S-Foldable Telefonu, Açıldığında 17 inç Ekrana Dönüşüyor

Samsung’un S-Foldable Telefonu, Açıldığında 17 inç Ekrana Dönüşüyor


Samsung’un yeni konsepti telefonu ikiye katlanan bir OLED ekrana sahip ve açıldığında büyük bir tablete dönüşüyor. 7.2 inçlik OLED ekranı ile katlandığında baya küçülüyor. “S-foldable-S-katlanabilen “ adı verilen yeni ekran, katlandığında S şeklini aldığından bu ismi taşıyor.

Katlanabilen telefonlara ilgi gittikçe arttığından, bu yeni tasarım Samsung’un geleceğini işaret ediyor.

Açıldığında 17 inç olan bu 4:3 oranındaki katlanabilir ekran, büyük bir tablet ya da büyük ekranlı bir dizüstü bilgisayarı gibi düşünülebilir. Samsung’un yeni mottosu “küçük taşı, büyük gör” ile bir kenardan, diğer kenara farklı iki uygulamayı kullanma imkanı verecek. (bir tarafta Word, diğerinde Powerpoint vb.)

Aslında bu konsept 2019’da sergilenen Microsoft Surface Neo konseptini hatırlatsa da bu versiyon çok daha büyük. Bu telefon açıldında daha büyük bir ekran olduğundan, giriş ya ekrandan ya da kablosuz klavye gibi bir ekipmanla sağlanabilir.

Samsung bu yeni teknolojiyle, yuvarlanabilir ekranlara bir selam çakıyor yani birçok üreticinin üstünde çalıştığı teknolojiye. Daha önce de Youm konseptiyle Samsung kağıt gibi toplanabilir bir teknoloji üretme hedefi olduğunu göstermişti. Bu yeni teknolojiler sayesinde büyük ekranların kolayca taşınabilmesi amaçlanıyor.

Samsung’un bu yeni telefonunun mümkün olması için kompleks bir çark-menteşe sistemi gerekiyor. Ancak bu sayede stabil ve katlanabilir bir telefon üretilebilir.

Bakalım Samsung daha ne gibi inovasyonlarla karşımıza çıkacak?

Kaynak:  SamsungHaber Kaynağı: GerçekBilim


BUNLARI DA OKUYUN

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: