15.9 C
İstanbul
Salı, Mayıs 18, 2021
- Reklam -
Ana SayfaSON DAKİKASöylesene Ahmet Hakan hangi fakir yemeğini çöpe atar. Kimse israf yok demedi....

Söylesene Ahmet Hakan hangi fakir yemeğini çöpe atar. Kimse israf yok demedi. Fakir de aynı zengin de aynı diyen Hürriyet Gazetesi


Türkiye’de korona virüs salgınıyla birlikte daha da derinleşen yoksulluğun üstü iktidara yakın medya tarafından örtülmeye devam ediyor. Bir tarafta aç kaldığı için canına kıyan vatandaşlar, diğer tarafta yaptığı haberlerle insanların yoksullaşmasında iktidarın sorumluluğunu kapatmaya çabalayan malum medya yer alıyor.

Bu durumun son örneği, bir zamanlar medyanın amiral gemisi olarak bilinen Hürriyet Gazetesi’nin dünkü manşetinde yaşandı. İktidar çevrelerinin israfını görmeyen, bu konuda tek kelime yazmayan Hürriyet, çöpten çıkan ürünleri “israf” diye yorumladı, suçu vatandaşa attı.

Yeniçağ, söz konusu manşeti haberleştirerek eleştirirken, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ise, bugünkü köşesinde isim vermeden yaptığımız eleştiriye tepki gösterdi ve haberi savundu.

“Çöp topladım israfı gördüm” haberinde, “İsrafta zenginle fakirin birbirinden farkı yok” ifadesiyle zengin ile fakirin adeta eşitlenmesine rağmen Ahmet Hakan’ın ise yazısında “Güya biz… ‘Yoksulluk yok, israf var’ demeye getiriyormuşuz!” demesi dikkat çekti.

Hürriyet’in dünkü manşeti;

İlgili Haberler

 

 

 

 

 

 Haber Kaynağı


BUNLARI DA OKUYUN

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: