15.9 C
İstanbul
Salı, Mayıs 18, 2021
- Reklam -
Ana SayfaPOLİTİKABizim de yazım sürecimiz bitmek üzere

Bizim de yazım sürecimiz bitmek üzereAKP Grup Başkanı Naci Bostancı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıkladığı 100 maddelik yeni anayasa önerisiyle ilgili olarak, “Memnuniyetle karşılıyoruz. Bizim de anayasa yazım sürecimiz bitmek üzere” dedi. 

AKP’li Bostancı, MHP lideri Bahçeli’nin “Cumhuriyet’in 100. yılında 100 maddelik yeni anayasa” adıyla hazırlanan yeni anayasa önerisine ilişkin olarak konuştu. 

Bostancı, “Sayın Bahçeli’nin Cumhuriyetin 100. Yılında 100 maddelik yeni anayasa teklifini memnuniyetle karşılıyoruz. Bizim de anayasa yazım sürecimiz bitmek üzere. Detaylarıyla birlikte inşallah bayramdan sonra uygun bir vakitte kamuoyu ile paylaşılacaktır. Anayasalar toplumsal uzlaşma metinleri olmak durumundadır. Biz öncelikle Cumhur İttifakı olarak kendi içimizde bir çalışma yapar ve nihayet diğer partilerle bir süreç yürütmek isteriz. Parlamentoda temsil edilen tüm partiler Anayasa konusunda yaklaşımlarının ne olduğunu birer taslak metinle ortaya koyarlarsa bu yerinde olur” ifadelerini kullandı. 

Ayrıntılar geliyor…

TIKLAYIN – Bahçeli, MHP’nin 100 maddelik yeni anayasa önerisini duyurdu: Hürriyetin esas, sınırlamanın istisna olduğu yaklaşım buluşturulmuşturHaber Kaynağı


BUNLARI DA OKUYUN

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: