14 C
İstanbul
Çarşamba, Ekim 27, 2021
- Reklam -
Ana SayfaEKONOMİBalık ekmekçilere kayyum atandı.

Balık ekmekçilere kayyum atandı.

İŞ DÜNYASI VE CEMİYET HAYATININ ÜNLÜ AVUKATI LEMANTÜRKMENOĞLU’NDAN EMİNÖNÜ BALIK EKMEK TEKELİNE BÜYÜK DARBE…

Eminönü’nde yıllardır faaliyet gösteren ve sürekli gündeme gelen Balık Ekmek teknelerinde ki yüksek rant paylaşılamıyor. Tekne sahipleri ile Belediye arasında sık sık gündeme gelen Balık Ekmek teknelerinin işletmeciliğinde ortaklar arasında da büyük bir savaş var.

Eminönü sahilinde yer alan üç adet teknenin her biri ayrı ayrı resmi olarak tek kişi adına kayıtlı olmakla beraber bu tekneler çok ortaklı bir işletmedir. Yıllardır kendi aralarında yazılı olmayan kurallara gore yönetilmektedir. Elde edilen hasılat ise ortaklar arasında paylarına gore dağıtılmaktadır.

Ancak geçtiğimiz günlerde Kalyatai Barbaros isimli teknenin ortaklarından ve adli sicili oldukça kabarık olan Arif Hikmetİlke bir grup adamı ile birlikte şirket merkezini basmış ortaklar arasında çıkan çatışma sonrasın da Arif Hikmetİlke Kalyatai Barbaros isimli tekneye, işyerine ve diğer ortakların paylarına el koymuş konu medyaya intikal etmiştir.

Ortaklardan Fethullah Durmuşlar, balık ekmek mafyası çatışmasını Avukatı Leman Türkmenoğlu vasıtası ile yargıya taşımış ve hukuk dışı eylemler ile balık ekmek ekmek teknelerinin yönetimini ele almak isteyen Arif Hikmet İlke’ye hukuk savaşı başlatmıştır.

Balık Ekmek işletmelerinin haksız ve hukuksuz gidişatına son vermek, paylaşılamayan rantına dil dağılımını ve yönetimini sağlamak, gasp edilen hakları hak sahibine iade etmek, Çıkar amaçlı suç teşkil eden eylemlere engel olmak amacı ile çok sayıda dava açan Av. Leman Türkmenoğlu bir ilke daha imza atmış ve balık ekmek teknesine denetim kayyumu atanmasını sağlamıştır. Denetim Kayyumu tayin edilmesi ile birlikte kayıtdışı gelir ve gider kayıt altına alınacak, balık ekmek teknelerinin işletmeciliği için sürgelmekte olan ve geçmişte çok sayıda insanın vücut ve hayat bütünlüğüne zarar veren olaylar çatışmalar böylece önlemaltına alınacaktır.

Kalyatai Barbaros isimli teknenin işletmesineden etim kayyumu atanmasını sağlayarak büyük bir başarıya daha imza atan Av. Leman Türkmen oğlu amacının, ortaklararası adil yönetim ilkeleri çerçevesinde işletmenin yönetilmesi, kayıt dışı faaliyetlerin ve hukuk dışı eylemlere son verilmesi olduğunu ifade etmiştir.


BUNLARI DA OKUYUN

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com