10 C
İstanbul
Salı, Nisan 13, 2021
- Reklam -
Ana SayfaAJANSLARAyasofya İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın görevinden istifa etti

Ayasofya İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın görevinden istifa etti


Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın görevinden istifa etti.

Boynukalın, “Anayasada İslam olsun”, “Kur”an-ı Kerim aileyi yönetim hakkını erkeğe vermiştir” gibi açıklamalarıyla bazı kesimlerin tepkisini çekmişti.

Geçici görevlendirme ile Ayasofya-i Kebir Camii’nde imamlık vazifesini yürüten Boynukalın, bu görevinden istifa etme talebinde bulundu. Boynukalın’ın talebi olumlu yanıt buldu.

Boynukalın’ın halihazırda istifa etmediği Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde akademik kariyerine devam edeceği belirtildi.

Açıklamaları tartışma yarattı, Özlem Zengin ile tartışma yaşadı

Boynukalın, görevine atanmasının ardından siyaset ve ekonomiye dair söylemleriyle gündeme gelmişti. “Anayasada İslam olsun”, “Kur’an-ı Kerim aileyi yönetim hakkını erkeğe vermiştir” gibi açıklamaları tepki çeken Boynukalın, siyasette de gündem olan ifadeleri nedeniyle AK Parti eski Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile de bir tartışma yaşamıştı.

AK Partili Bülent Turan’dan uyarı

Boynukalın’a en son iktidar partisinin bir diğer grup başkanvekili Bülent Turan’dan “Sayın Mehmet Boynukalın, Ayasofya’nın açılışı gibi tarihi bir meydan okumayı gölgede bırakacak bir tavırla sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte! Bir siyasi değil, kardeşiniz olarak bu mecrada/usulle olmanızın kimseye faydası olmadığı kanaatindeyim” şeklinde bir uyarı gelmişti.Haber Kaynağı


BUNLARI DA OKUYUN

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: