11.4 C
İstanbul
Çarşamba, Ekim 27, 2021
- Reklam -
Ana SayfaPOLİTİKBir 24 Haziran İtirafı

Bir 24 Haziran İtirafı

O dönem Halk TV genel müdürü Şaban Sevinç’ten 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olay itiraflar geldi. Halk TV Muharrem İnce’nin mitingini yayınlayınca ortalık karışmış!

Halk TV eski Genel Müdürü Şaban Sevinç, 24 Haziran seçim sürecinde Muharrem İnce’nin mitinglerini yayınladıkları için CHP ile aralarının açıldığını söyledi.

CHP’den istifa ederek Memleket Hareketi adı altında yeni bir oluşum içerisinde olan ve parti kurma hazırlığında olan CHP eski Milletvekili ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “CHP beni sırtımdan vurdu” deyip geçmiş zamanda yaptığı konuşmalarda, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin kendisinin seçilmemesi için parti genel merkezinin her şeyi yaptığını söyledi.

İnce’nin bu açıklamalarına doğrulayan Halk TV eski Genel Müdürü Şaban Sevinç‘ten yıllar sonra itiraf geldi.

Zanka TV’de Ferit Atay’ın Sorgulu Yorum programında mülakat veren Sevinç, konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Halk TV ‘de Genel Müdür görevinde olan Şaban Sevinç, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce lehine etkili yayın yapmaları nedeniyle CHP genel merkeziyle aralarının açıldığını söyledi.

Şaban Sevinç, CHP yönetiminin İnce’nin ön plana çıkmasını istemediğini de şöyle anlattı:

Seçim döneminde biz Halk TV-CHP ilişkisinden dolayı Muharrem İnce’nin kampanyasını çok yakından izledik. Çok da dinamik yayınlarını yaptık. Belki burada ilk defa söylüyorum, biz Muharrem İnce’nin yayınlarını çok dinamik ve çok etkili yapıyoruz, her faaliyetini ekrana getirip canlı yayınlıyoruz diye genel merkezle aramız açıldı bizim. Ben de dedim ki, ‘Muharrem İnce CHP’nin adayı, neden rahatsız oluyorsunuz?

Böylelikle Muharrem İnce’nin 24 Hazirandan bu yana geliştirdiği söyleminin ve isyanının ne kadar haklı olduğu ortaya çıktı.


BUNLARI DA OKUYUN

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com