-3.5 C
İstanbul
Pazartesi, Ocak 18, 2021
Ana Sayfa AJANSLAR Koronavirüsün kaynağını araştıracak DSÖ ekibi Wuhan'da çalışmalara başladı

Koronavirüsün kaynağını araştıracak DSÖ ekibi Wuhan’da çalışmalara başladı


Dünya Sağlık Örgütü öncülüğünde uzmanlardan oluşan uluslararası bir heyet, Covid-19″a neden olan virüsün kaynağını araştırmak üzere salgının çıkış noktası olduğuna inanılan Çin’in Wuhan kentine geldi.

Çin sağlık bakanlığı, daha önce ocak ayının ilk haftası yapılması planlanan ancak iptal edilen ziyaretin 14 Ocak perşembe günü başlayacağını duyurmuştu.

Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere dünya genelinde çok sayıda ülke Çin’i virüsün çıktığı ilk dönemde durumun boyutunu gizlemekle suçlamıştı.

Wuhan’da çalışmalarına başlayan uluslararası uzmanlardan oluşan ekip, Çinli araştırmacılar tarafından toplanan insan ve hayvan örnekleri de dahil olmak üzere kanıtları inceleyecek.

Heyette bulunan üyelerden Danimarkalı Thea Fischer, aralık ayında yaptığı açıklamada, ekibin varışta iki haftalık karantina süresi de dahil olmak üzere toplam altı haftalık bir görev için yılbaşından hemen sonra hareket edeceğini söylemişti.

Fischer, “Görev tanımına göre, birinci aşamanın şimdiye kadar tamamlanmış olması ve bazı sonuçları alıyor olmamız gerekiyor. Çin’e geldiğimizde eğer bunu alabilirsek çok iyi olur. Bu durumda zaten ikinci aşamaya geçmişiz demektir.” diye konuştu.

Batılı birçok ülke uluslararası uzmanların gönderilmesindeki gecikmeden duydukları rahatsızlıkları dile getirmişlerdi.

Çin, salgının başlangıcında verileri saklamak ve şeffaf olmamakla eleştiriliyor.Haber Kaynağı


BUNLARI DA OKUYUN

Hollanda’da polisten hükümet karşıtı gösteriye coplu müdahale

Hollanda polisi, Amsterdam"da düzenlenen hükümet karşıtı gösteriye tazyikli su ve copla müdahale etti. Protestocular ile güvenlik güçleri arasında arbede yaşandı.Covid-19 nedeniyle uygulanan toplanma...

Eğlenceli videolar, komik videolar, kamera şakaları, komik vine videoları, Ahmak videoları #1 – CanliOl

Eğlenceli videolar, komik videolar, kamera şakaları, komik vine videoları, Ahmak videoları #1 - CanliOl . Video Kaynağı

Kadınların regl dönemlerini takip eden uygulamalar ne kadar işe yarıyor?

Zoe KleinmanTeknoloji Muhabiri3 saat önceKaynak, Orla BarryGazeteci Orla Barry, iPhone'undan kendisine regl döneminin "önümüzdeki üç hafta içinde herhangi bir gün" başlayacağını bildiren bir...

Fenerbahçe Transfer haberi SON DAKİKA: Attila Szalai geldi mi?

Fenerbahçe, Szalai transferini açıkladıFenerbahçe, Apollon Limassol'un savunma oyuncusu Attila Szalai ile 4.5 yıllık sözleşme imzalandığını duyurdu.Fenerbahçe'den yapılan açıklama şöyle:"Kulübümüz, Kıbrıs Rum Kesimi takımlarından...
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com