13.5 C
İstanbul
Pazartesi, Ocak 25, 2021
Ana Sayfa BİLİM-TEKNİK Sprey Dezenfektan Kullanım Alanları - Güncel Bilim Haberleri

Sprey Dezenfektan Kullanım Alanları – Güncel Bilim HaberleriÇeşitli virüs ve bakteri gibi mikroplardan korunmak için günümüzde en çok tercih edilen, artık her yerde bulunan dezenfektan ürünler son derece hijyenik bir oram sağlamak ve temizliği sunabilmek adına tercih edilen sprey ürünlerdir. Son dönemlerde koronavirüs salgını nedeniyle insanların birebir yaşamakta olduğu salgın hastalık sebebiyle güçlü bir etki yaratan dezenfektanlar kullanılmaktadır.

Yaygın bir şekilde sprey dezenfektan olarak kullanılan bu ürünler, birbirinden farklı alanlarda kullanıma uygun şekilde tercih edilmektedir. Doğru kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda çok ciddi hasar ve zararlar da verebilmektedir. Bununla beraber günümüzde birçok açıdan ev temizliğinde ya da benzer yerlerin temizlenmesi için de sprey dezenfektan kullanımı yaygın olmaktadır.

El Dezenfektanı Kullanım Alanları

El dezenfektanı kullanarak siz de görünür veya görünmez olan kirlenme sonucunda mikroorganizmaların vücudunuzda olmaması ya da başka bir yere bulaşmaması için doğrudan kullanmaktasınız. En uygun ve doğru kullanım yollarından biri de el dezenfektanını kullanmaktır. Günümüz koşullarında alkol bazlı el dezenfektanları, en çok tercih edilen ve koronavirüs gibi salgınlar için en doğru tercih edilebilir ürünlerdir.

Güvenilir Dezenfektanda Önemli Detaylar Nelerdir?

Güvenli bir dezenfektan kullanımı için T.C. Sağlık Bakanlığınca onay almış olması önemlidir. Alkol oranı en az yüzde 60 ve üstü olmalıdır. Bu ürünlerde gerekli testlerin ve laboratuvarlar sonuçlarının alınmış olması da önemsenir. Cilde zarar vermeyen, tahriş etmeyen ve olabildiğince nemlendirici değerleri taşıyan el sprey dezenfektan önemli olmaktadır.

Herhangi bir kötü koku bırakmadan ellerinize sürdüğünüzde olabildiğince en iyi hijyeni sağlaması beklenen hunter dezenfektan ile beraber kendinizi rahat hissetmeli ve her zaman için etkili sonuçlarını da elinize sıktıkça hissedebilir olmalısınız.

Sprey Dezenfektan Kullanım Alanları Nerelerdir?

Koronavirüs ile mücadele etme noktasında birbirinden farklı alanlarda dezenfekte etmek amacıyla el dezenfektanı kullanılabilir. Açık alanlarda yoğun bir şekilde kullanılmasıyla beraber, kamuya açık bu alanların hijyene karşı duyarlı olması da en önemli adımlardan biri olarak bilinir.

Açık alanlar yerine doğrudan kapalı alanlarda dezenfekte edilmesi yeterli olmaktadır. Bu yerler otobüs, uçak ya da benzer toplu taşıma araçlarıdır. Bu araçlarda günlük rutin şekilde birkaç kez sprey dezenfekte edilmesiyle beraber en iyi şekilde tercihlerinizi yapabilir, en doğru sprey dezenfektan ile beraber kullanabilirsiniz.

Su veya sabunların olmadığı durumlarda, el sprey dezenfektanı kullanarak tıpkı ellerinizi yıkıyormuş gibi siz de kullanabilirsiniz. Bu sayede dezenfektan ile beraber hassas bir şekilde elinizin temizliğini sağlar, hijyeni elden bırakmamış olabilirsiniz. Doğrudan el ile temas etmesi durumlarında, cildinizde hassaslık ve ciltte kuruluk varsa, bu kişilerin cildi tahrip etmemesi açısından da nemlendirici sürdükten sonra kullanmaları önemsenir.

İçeriğindeki ürüne bağlı olarak dezenfektan etkisi için 20 dakikalık bir temas yeterli olmaktadır. Virüsün dezenfeksiyon ile teması oda ısısında dahi olmak üzere 20 dakika beraber olması halinde bakterilerin etkisi doğrudan yok olacaktır. Bu sebeple kapalı ortamlarda kullanımı açısından günlük insan sirkülasyonunun çok olduğu yerlerde, günde birkaç kez dezenfeksiyon işlemlerinin uygulanması önemlidir. Bu konuda doğru hizmeti veren el dezenfeksiyon markalarından yardım alarak, birebir hijyen açısından da önemli olan bu ürünleri sıklıkla kullanmayı yayabilirsiniz.

Kapalı mekanlar dışında insanların da gün içerisinde ellerini yıkayamaması durumlarında sıklıkla dezenfektan sıkarak en iyi şekilde virüsten kendilerini koruması gerekir ve doğru bir şekilde hijyeni sağlamaları gerekmektedir. Böylelikle koronavirüs ya da kış aylarının gelmesiyle beraber soğuk algınlığı gibi çeşitli hastalıklardan korunmak, kendinizi en iyi şekilde muhafaza etmek adına bu tür sprey dezenfektan kullanımlarını yaygınlaştırabilirsiniz.

Google+Haber Kaynağı: GerçekBilim


BUNLARI DA OKUYUN

Aile pozu

Talya'yı kucağına alarak ilk kez anne olmanın mutluluğunu yaşayan oyuncu Ceyda Ateş, kızı ve eşi Buğra Toplusoy ile birlikte yürüyüş yaparken çekilen karesini...

Karadeniz’deki doğal gazın çıkarılmasında 2 bin kişi istihdam edilecek

İnşaatına 2016 yılında başlanılan ve üst yapısı tamamlanmak üzere olan Filyos Limanı, Türkiye'nin 3'üncü büyük limanı olarak...

Yılport Samsunspor – Altay Maç özeti ve Sonucu

TFF 1. Lig 18. hafta maçında Yılport Samsunspor, Altay ile mücadele etti. Karşılaşma 1-0 sona erdi. Yılport Samsunspor ve Altay karşılaşmasında taraftarlar maçın...

Rapor | Olağanüstü hava koşulları son 20 yılda 480 bin can aldı, mali fatura 2,3 trilyon dolar

Sivil toplum kuruluşu “GermanWatch” tarafından hazırlanan bir rapor, son 20 yılda olağanüstü hava koşulları yüzünden dünyada yaklaşık 480 bin kişinin can verdiğini ortaya...

Deniz Akkaya’nın pozları sosyal medyayı salladı

İÇ ÇAMAŞIRLI POZLARI BEĞENİLDİ43 yaşındaki modelin iddialı yatak pozları yine sosyal...
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com