8.4 C
İstanbul
Pazartesi, Kasım 23, 2020
Ana Sayfa AJANSLAR ABD Gıda ve İlaç Dairesi, Trump'a uygulanan Regeneron ilacının acil kullanımına onay...

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, Trump’a uygulanan Regeneron ilacının acil kullanımına onay verdi


Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Regeneron ilaç firmasının, kendisi ile aynı ismi taşıyan Regeneron isimli ilacının acil kullanımına izin verdi.

Firma iki gün önce, bağışıklık sisteminin virüsle mücadelesine imkan tanıyan antikor üretiminin ilaç sayesinde gerçekleştiğini belirterek FDA’ya acil kullanım başvurusu yapmıştı.

“Antikor kokteyli”, Başkan Donald Trump’a geçen ay hastalandığında uygulanan deneysel bir ilaç.

Regeneron ilacı, remdesivir ile deksametazon’un karışımı.

Gıda ve İlaç İdaresi, Regeneron’un kullanımına, hafif ve orta şiddette semptomları olan hastalar ile hastalığın ilerlemesini engelleyecek durumlar için izin verdi.

İlacın 40 kilo üzeri hastalar ile 12 yaş ve üstü kişilere tek seferlik intravenöz tedavi (sıvı maddenin doğrudan damar yoluyla verilmesi) yöntemi ile uygulanmasına onay verildi.

Antikor kokteyli olarak bilinen ve Regeneron firması tarafından üretilen ilaç, Covid-19’a neden olan koronavirüsün ana proteinine yönelerek virüsü etkisiz hale getirmeyi amaçlıyor.

Biri insan, bir diğeri ise farelerden alınan iki antikorun birleşiminden elde edilen kokteyl bağışıklık sisteminin virüse karşı harekete geçmesini sağlıyor.

Regeneron, federal hükümet tahsis programı aracılığıyla dozlarının ilk etapta yaklaşık 300 bin hastaya uygulanacağını bildirdi.Haber Kaynağı


BUNLARI DA OKUYUN

Bakan Koca duyurdu: 10 şehir ile kritik corona virüsü toplantısı yapıldı

10 kentle ilgili corona virüsü salgını toplantısı yapıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Şanlıurfa, Ankara, Adana, Konya, Manisa, Kayseri, Sakarya,...

Son dakika haberi: FETÖ’nün Cezayir yapılanmasında yer alan bir kişi Türkiye’ye getirildi

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Ankara 2'nci Sulh Ceza Mahkemesince "silahlı terör örgütüne üye olma"...

Meclis Plan Bütçe Komisyonu’nda tartışma; polis görüntü alan milletvekili danışmanını engellemeye çalıştı

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda esnafın sorunlarına dikkat çeken iki döviz açtı. Polis görüntü çeken milletvekili danışmanını engellemeye çalıştı. Duvar'da...
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com