8.4 C
İstanbul
Pazartesi, Kasım 23, 2020
Ana Sayfa SON DAKİKA Milyonları yutan bina: Aylık kirası 293 bin TL

Milyonları yutan bina: Aylık kirası 293 bin TL


Et ve Süt Kurumu, Ankara’nın Çukurambar semtinde bulunan 15 katlı binasına, ayda 293 bin lira kira ödüyor. 10 yıldır aynı binada kiracı olan olan ESK, bu süre içinde milyonlarca lira ödedi.

Et ve Süt Kurumu, Ankara’nın Çukurambar semtinde bulunan 15 katlı binasına, ayda 293 bin lira kira ödüyor.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre; 10 yıldır aynı binada kiracı olan olan ESK, bu süre içinde milyonlarca lira ödedi.

CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, “Kurumun yıllık kirası 3.5 milyon liradan fazla. 2020 yılı kira bedeli, aylık 292 bin 640 lira… Eski parayla 293 milyar lira ve 10 yıldır ödenen kira bedellerini bir düşünün. Yaklaşık 35 milyon lira tutuyor. Bu kira parasıyla kuruma kaç tane hizmet binası yapılırdı” dedi.

ARSA MI YOK?

TBMM KİT Komisyonu toplantısında konuşan CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, “Kurumun yıllık bina kirası 4 milyona yaklaşıyor. 10 yıldır bu binada olan kurum yaklaşık 35 milyon lirayı kira bedeli olarak ödedi” dedi ve şunları söyledi:

“Et ve Süt Kurumu’nun hem genel müdürlük hem de hizmet anlamında kendine ait bir binası yok. Yaklaşık 10 senedir kiradalar ve devasa kira bedelleri ödüyorlar. 2020 yılında KDV dâhil 292.640 lira aylık kira ödüyor yani yıllık değil, aylık 293 bin lira. Eski parayla 293 milyar lira aylık para ödeniyor. Bunun yıllığı 4 milyona yaklaşıyor. Artık 10 yıldır ödenen bu kira bedellerini siz düşünün. Bu kira parasıyla kuruma kaç tane hizmet binası yapardı ama maalesef bugüne kadar siyasi otoriteye yazılan yazılara da dönüş olmamış.  ‘Arsanız neresi?’ denmiş, kurum ‘Şurası’ demiş. Orası olmaz, öbür arsa olsun, şu olsun, bu olsun; en son, bir arsa tahsisi yapılmış ama hâlen yine de hizmet binasıyla ilgili hiçbir, bir ilerleme yok. Bu kiralar kimlere ödeniyor?”

SAHİBİNİN KİM OLDUĞUNU AÇIKLAMADI

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz TBMM KİT Komisyonu toplantısında ESK’nın milyonları yutan binasının sahibinin kim olduğunu sordu.

Genel Müdür Osman Uzun ise, sorulara cevap vermedi ve yazılı bilgi göndereceğini söyledi. 1465 kişinin çalıştığı Et ve Süt Kurumu 2018 yılında, 491 milyon 116 bin lira zarar etmişti. Sayıştay raporu Sayistay raporu tamamlandı ve 2019 zararı da 93 milyon oldu…Haber Kaynağı


BUNLARI DA OKUYUN

On Numara çekilişi gerçekleşti! 23 Kasım On Numara sonuçları millipiyangoonline.com’da

23 Kasım 2020 On Numara çekilişi bu akşam 20:00’de gerçekleştirildi. On Numara çekilişi haftanın iki...

SON DAKİKA: 23 Kasım Çılgın Sayısal Loto sonuçları belli oldu

Büyük ikramiyenin 80 milyon TL'yi aştığı Çılgın Sayısal Loto'da günün sonuçları açıklandı. Sisal Şans tarafından Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri gerçekleştirilen Çılgın Sayısal...

Bakan Soylu, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ı unutmadı

Soylu'nun Twitter hesabında fotoğrafını paylaştığı Yılmaz, 16 Haziran 2017'de görev yaptığı Şanlıurfa Siverek'ten yaz tatili için memleketi Gümüşhane'ye giderken terör örgütü...

Sağlık Poliçelerine Deprem Teminatı Ekleniyor. – ŞİRKET

  Anadolu Sigorta’dan Bir Yenilik Daha:Anadolu Sigorta Sağlık Poliçelerine Deprem Teminatı Ekliyor     Sigorta sektöründe öncü hizmetleriyle adından söz ettiren Anadolu Sigorta, sağlık sigortasına eklenebilen deprem...
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com