4.7 C
İstanbul
Salı, Kasım 24, 2020
Ana Sayfa KÜLTÜR SANAT Yayıncılık konferansı 10. yılında - Kültür-Sanat haberleri

Yayıncılık konferansı 10. yılında – Kültür-Sanat haberleri


7 Kasım’daki çevrimiçi buluşmanın kayıtları sürüyor.

Yıllık yayıncılık konferansı Zeynep Cemali Edebiyat Günü, kitaplara ve edebiyata emek verenleri yeni bir gündemle, bu kez çevrimiçi olarak bir araya getiriyor. 10 yıldır yayıncılığın tüm paydaşlarını her sonbaharda buluşturan konferans, bu yıl COVID-19 pandemisi nedeniyle Zoom üzerinden webinar formatında gerçekleşecek. Konferansa katılım için kayıtlar sürüyor.

Günışığı Kitaplığı’nın düzenlediği, Türkiye Yayıncılar Birliği’nin desteklediği konferansa; kitaplara yaratıcı emek veren yazar, editör, çevirmen ve sanatçılar; yayınevi çalışanları, telif ajansları, kitapçılar, dağıtımcılar, e-ticaret firmaları, dijital çözüm firmaları, tedarikçi firmalar; akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, kütüphaneler ve medyadan yetkililer katılıyor.

Romancı Oya Baydar açılış konuşmasıyla, oyuncu Altan Erkekli kapanış konuşmasıyla konferansta yer alacak. Yazar, düşünce insanı, psikolog Gündüz Vassaf kültür sanat üretimini etkileyen öncelikli konuları yorumlayacak.

Deneyimli isimler; Semih Gümüş, Nazlı Berivan Ak, Sanem Sirer ve Bahar Siber yayınevlerini bekleyen yeni dönemi tartışacak. Kitaplara bağımsız emek veren editör Ayla Duru Karadağ, çevirmen Duygu Akın ve illüstratör Zeynep Özatalay meslektaşları adına konuşacaklar. Usta yayıncı Turhan Günay yayıncılığın dünden bugüne yolculuğunun portresini çizecek.

Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, kitap dünyasının geleceğini yakından ilgilendiren “Sabit Kitap Fiyatı” yasalaştırma çalışmaları hakkında son gelişmeleri paylaşacak. Kitap perakendesinin geleceği, dört deneyimli yayıncı; Osman Okçu, Servet Düz, Ünal Koçak ve Banu Ünal tarafından ele alınacak.

Ekonomist Prof. Dr. Kamil Yılmaz, 2021’de ülkeyi ve yayıncılık sektörünü bekleyen olası finans senaryolarını aktaracak. Prof. Dr. Yaman Akdeniz, kültür sanat ortamını doğrudan etkileyen sansür uygulamalarını değerlendirecek. Yazar, gazeteci Pınar Öğünç, tırmanan şiddet ortamının yazıya ve yazara yansımalarını dile getirecek.

Avrupalı yayıncılar; İsviçre’den Sonja Matheson özgün deneyimlerini, İngiltere’den Richard Charkin gelecek öngörülerini anlatacaklar. Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın 2020 ödül töreni de çevrimiçi yapılacak, proje başkanı, editör Müren Beykan bu yılın sonuçlarını değerlendirecek.Haber Kaynağı


BUNLARI DA OKUYUN

Dışişleri’nden ‘gemi araması’na tepki: Boya ve insani yardım malzemesi taşıyordu

Dışişleri Bakanlığı, Libya’ya giden Türk bandıralı yük gemisinin durdurularak, gemiye Alman askerlerinin indirilmesini kınadı. Fotoğraf: AA İstanbul’dan Libya’ya yol alan Türk bandıralı ‘ROSELINA-A’, bugün İrini Harekatı’nda...

Bir günde 6 bin 713 yeni hasta, 153 can kaybı

Türkiye’de son 24 saatte yeni Covid-19 hasta sayısı 6 bin 713 oldu. Bir günde 153 kişi hayatını kaybetti, 3 bin 254 kişi iyileşti. Son...

Covid: King Felipe of Spain in quarantine after contact

Coronavirus: Europe faces 'six tough months' of pandemic, WHO says Haber Kaynağı

Kibyra Antik Kenti’nde Antik Yunan ve Mısır tanrısı heykelleri bulundu

Burdur’un Gölhisar ilçesindeki ‘Gladyatörler Şehri‘ olarak bilinen Kibyra Antik Kenti’nde, Antik Yunan ve Antik Mısır dönemlerine ait tanrı heykelleri bulundu.  Asklepios (Fotoğraf: AA) Valiliğin açıklamasına göre, antik...

M.K Perker 23 Kasım 2020

M.K Perker'den günün karikatürü... The post M.K Perker 23 Kasım 2020 appeared first on Diken. Haber Kaynağı
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com