13.4 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 26, 2020
Ana Sayfa SON DAKİKA Vatandaş şaşkın: Berat Albayrak'ı Ali Babacan'a şikayet etti

Vatandaş şaşkın: Berat Albayrak’ı Ali Babacan’a şikayet etti


DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Erzurum ziyareti sırasında bir vatandaşla arasında dikkat çeken bir ‘ekonomi’ diyaloğu yaşandı. Atanamayan öğretmen Ali Babacan’a Berat Albayrak’ı şikayet etti.

DEVA Partisi, partinin Genel Başkanı Ali Babacan’ın Erzurum ziyareti sırasında bir vatandaş ile arasında geçen diyaloğun görüntülerini sosyal medyadan paylaştı.

Yeni mezun olan ancak atanamayan öğretmen, ekonominin ve eğitim sisteminin mahvolduğunu söyledi.

HER ŞEYDE DOLAR ETKİLİ OLUYOR

Babacan’a derdini anlatan genç, “Her şey mahvoldu. Bugün Dolar 8 TL olmuş, Euro 9.5 TL olmuş; Ekonomi Bakanımız çıkıyor, konuşma yapıyor, ‘Dolar borcunuz mu var, Euro borcunuz mu var’ diyor. Kendisi bilmiyor mu kolaya kadar, bebek bezine kadar dolar etkili oluyor” açıklamasında bulundu.

“Eğitim sistemini mahvettiler” diyen genç, “Bugün ben öğretmen olup görev yapmam gerekirken gidip bir kırtasiyeye başvuruyorum. Adam bana diyor ki: ‘Okula gideceksin, kitap pazarlayacaksın’.

Ben öğretmenim, öğretmene kitap pazarlayacağım. ‘Sana asgari ücretin altında da verebilirim. Sigortan da olmayacak’. Türkiye bu hallerde olmamalı. Bugün bana burs veriyor 15 bin TL, 20 bin TL. Fırsat tanıyor bir şey demiyorum.

Ama çıkıp diyor ki: ‘Biz öğrencilere burs verdik’. Bana 20 bin TL veriyor, okul bitiyor, işim olmuyor, gücüm olmuyor; 40 bin TL alıyor” ifadeleriyle yaşadığı duruma tepki gösterdi.

 Haber Kaynağı


BUNLARI DA OKUYUN

Esra Balamir: Riskli gruptayım, aşı olabiliyorum

Akşam saatlerinde tek başına alışverişe çıkan Esra Balamir, uzun süre mağazaları dolaşıp alışveriş yaptı. Koronavirüsü atlatan sunucu, "Bildiğiniz gibi...

Edebiyatın önemli isimleri neleri, neden yazmadılar, edebiyat ve adalet arasındaki ilişki ne?

Adalet Atlası podcast serisinin yedinci bölümünde edebiyatın adalet ile ilişkisi yazar Sema Kaygusuz ve Osmanlı edebiyatı üzerine çalışan Mehmet Fatih Uslu ile ele...

Diego Maradona: Thousands bid farewell as Argentina grieves

*:not():not(style) ~ *:not():not(style){margin-top:1rem;}]]> *:not():not(style) ~ *:not():not(style){margin-left:0.5rem;}]]>image copyrightReutersimage captionArgentina has been plunged into mourning after the loss of their favourite sporting son *:not():not(style)...
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com