20.1 C
İstanbul
Çarşamba, Ekim 21, 2020
Ana Sayfa SAĞLIK Isparta Valisi Seymenoğlu: Ölümlü vaka sayımız 2 katına çıktı

Isparta Valisi Seymenoğlu: Ölümlü vaka sayımız 2 katına çıktı


Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, merkez köy ve mahalle muhtarları ile bir toplantı yaptı. Toplantıya muhtarların yanı sıra Vali Yardımcısı Ömer Faruk Ateş, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Jandarma Komutanı Albay Sabri Küyük ve İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya katıldı.

“SALGINI BİR AFET OLARAK GÖRÜYORUZ”

Pandemiyle ve bağımlılıkla mücadele ana gündem maddesiyle gerçekleştirilen toplantıda muhtarlara bilgilendirmede bulunuldu.  “Bu salgını bir afet olarak görüyoruz”  diyen. Seymenoğlu, toplantıda şunları söyledi:

“Elbirliğiyle bu salgının üstesinden gelmeye çalışacağız. Tabi sadece muhtar arkadaşlarımız değil sizlerle beraber alanda çalışan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri de zorluklar yaşıyor. Ne olur vatandaşlarımızı uyaralım, biraz daha sıkı ve ciddi uyarmamız lazım aksi takdirde bir köyün karantinaya alınması bir mahallenin veya sokağın karantinaya alınması orada yaşayan bütün vatandaşlarımızın hem ekonomik olarak hem sosyal olarak en az 15 gün sıkıntı yaşamalarına sebep oluyor. Onun için bunu ne olur ciddiye alalım.”

FOTO: SHA

“VAKA SAYIMIZ ŞU ANA KADAR 2 KATINA ÇIKTI”

Isparta’da  salgının ilk aylardan çok daha kötü devam ettiğini belirten Seymenoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Bakın ilk 5 aydaki ölüm sayımızı Ağustos ayında katbekat aştık. Ağustos ayındaki ölümlü vaka sayımızın da şu ana kadar 2 katına çıktık. Bu ne demektir? Merkezdeki mahalle muhtarlarımızın vatandaşlarımıza yönelik biraz daha gayret içerisinde olması lazım.

*Tamam yorulduk hep beraber belki yorulduk ama yorulmak demek pes etmek demek pes edersek kaybederiz. Bu vaka sayıları daha da artar arttıkça da bu sefer sosyal hayata, ekonomik hayata yeniden farklı kısıtlamalar gelebilir. İdari para cezaları şu anda uygulanmaya başladı ve tahsilatı da başladı.

*Açılmış restoranlar, kafeler veya işte diğer berberler vesaire gibi açılan yerler sürekli denetleniyor. Ve arkadaşlarımız ilk uyarıyı yapıyor, ikincide para cezası, üçüncüde kapatma işlemine başlıyoruz. Şimdi kulaktan kulağa zaten duymaya başlayacaksınız kapatmaya başladığımız onlarca iş yeri var.

*Vaka sayılarının arttığı hep beraber gözlemliyoruz. Bunun frenleyebilmemiz için bugüne kadar il ve ilçe Hıfzıssıhha Kurullarınca alınan kararlara uyulup uyulmadığına dair sizlerin ve bizlerin takiplerini devam ettireceğiz, biraz daha artırarak devam ettireceğiz. Ama eninde sonunda da bunu başaracağız bundan kimsenin şüphesi olmasın”.Haber Kaynağı

BUNLARI DA OKUYUN

Meme kanserinde erken tanı hayat kurtarır

Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Okumuş, günümüzde kanser hastalığı en sık 2. ölüm nedeni olduğunu vurguladı.Meme kanserinin birçok faktöre bağlı...

Avrupa'da kepenk indiriyor

ABD merkezli hazır giyim perakendecisi GAP, Avrupa'dan çıkış kararı aldı. Fransız basınında yer alan haberler göre, şirket Temmuz 2021 itibarıyla Avrupa'da bulunan yaklaşık...

Varlık Fonu artık 5 Turkcell yönetim kurulu üyesini belirleyebilecek ve A grubu hisse devralabilecek

Turkcell İletişim Hizmetleri'nin bugün gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu'nda alınan kararlar ile Türkiye Varlık Fonu'nun (TVF) A Grubu hisseleri devralmasının yolu açıldı.Hissedarların Turkcell'in ana...
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com