23.3 C
İstanbul
Salı, Eylül 29, 2020
Ana Sayfa SAĞLIK Ankara Tabip Odası: 9 bölgede günlük vaka sayısı 400-500’e çıktı

Ankara Tabip Odası: 9 bölgede günlük vaka sayısı 400-500’e çıktı


Sputnik Türkiye’de Atilla Güner’le Akşam Postası programına konuk olan Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Muharrem Baytemür, sahadan ve filyasyon ekiplerinden gelen bilgilerle açıklanan rakamlar arasında büyük bir fark olduğunu söyledi.

Baytemür, “Kapatılan eski hastanelerin tekrar açılması gündemde. Servislerde yoğun bir hasta yatışı var. Yeterli yoğun bakım ünitesi olmadığı için hastalar sıraya koyuluyor” dedi.

HER BÖLGEDE 400-500 VAKA VAR

Günlük vaka sayılarıyla ilgili soruya da cevap veren Baytemür, filyasyon ekiplerinin çalıştığı Ankara’da bilinen 9 bölge olduğunu söyleyerek şu yanıtı verdi:

* Filyasyon ekiplerini Sağlık Bakanlığı yaklaşık bin 400 çalışanla Ankara İl Sağlık Müdürlüğü emrine verdi. Bunların bir kısmı merkezde, bir kısmı da sahada.

* 9 bölgeden bize gelen rakamlar için söylüyorum. Yine de altını çiziyorum bunların teyit edilmesi lazım ama her bölgede yaklaşık 400-500 vakanın olduğu bilgisi bize ulaşıyor.

* Bir yoğunluk var. Vatandaşların da kendilerine ait önlemler açısından bir şeffaflığa ihtiyaç var. Daha ciddiye alınması gerektiğini düşünüyorum.

* Vaka sayıları açıklanan düzeyde değil. Bu artık çok aşikar. Eğer öyle olsaydı ek önlemlere, ek personele, filyasyon ekiplerinin çoğalmasına ihtiyaç duyulmazdı. Oldukça fazla hasta var. Bu bilgilerin şeffaf halde iletilmesi lazım.

BİRBİRLERİNE SELAM VERECEK VAKİTLERİ YOK

Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan personelle ilgili bilgi de veren Baytemür, “Birbirlerine bir ‘merhaba’ bile diyemeyecek durumdalar. Yoğunluk var. İnsanlar yemeğe bile zaman ayıramayacak düzeyde bir çalışma temposundalar. Yoğun bakımlar dolmuş durumda. Servisten yoğun bakıma geçişler bile bir sıraya koyuluyor” dedi.

İLGİLİ HABERGüncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 15 Eylül tablosu...Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 15 Eylül tablosu… İLGİLİ HABERKalp Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Başer'den çarpıcı iddia: Açıklanan vaka sayılarını 10'la çarpınKalp Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Başer’den çarpıcı iddia: Açıklanan vaka sayılarını 10’la çarpınHaber Kaynağı

BUNLARI DA OKUYUN

Ermenistan: Türk ordusuna ait F-16 uçağı SU-25 jetimizi düşürdü

Azerbaycan ile Ermenistan arasında 3 gün önce başlayan çatışmalar devam ederken Erivan, bir Türk F-16'sının savaş uçaklarını düşürdüğünü öne sürdü. Savunma Bakanlığı Basın...

Armenia says its fighter jet ‘shot down by Turkey’

*:not():not(style) ~ *:not():not(style){margin-top:1rem;}]]> *:not():not(style) ~ *:not():not(style){margin-top:1rem;}]]>Armenia says one of its fighter jets was shot down by a Turkey jet, in a major...

Çanakkale’de kaçak tütün operasyonu – Günün Haberleri

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Gelibolu ilçesinde gerçekleştirdiği...
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com