21 C
İstanbul
Perşembe, Ekim 1, 2020
Ana Sayfa EKONOMİ Giresun'da fındık hasadı başladı

Giresun’da fındık hasadı başladıGiresun’da üreticiler, fındığın olgunlaşmasıyla yeni sezon hasadına başladı.

Giresun Valiliğince ilan edilen 8 Ağustos fındık hasat tarihi itibarıyla sahil kesimindeki bahçelerde üreticiler hasat gerçekleştiriyor.

Sahil kesiminden biraz daha yüksek bölgelerdeki bahçelerde ilan edilen tarihten önce erken olgunlaşan fındığı toplamaya başlayan üreticiler ise hasada devam ediyor.

Fındık üreticisi Ali Yaman, AA muhabirine, 1970’ten beri fındık yetiştirdiklerini söyledi. Fındığın olgunlaşmasıyla üç gün önce hasada başladığını belirten Yaman, “Beklentimiz fiyat olarak iyi, inşallah serbest piyasada da açıklanan fiyatlar üzerinden ürünümüzü satabiliriz.” dedi.

Yaman, fındığın çok zahmetli bir iş olduğunu dile getirerek “Toplaması, çuvallaması, sırtta taşıması zahmetli. Karadeniz çok engebeli, her yere araç girmiyor. Çok emek veriyoruz inşallah emeğimizin karşılığını sezon sonunda alabiliriz.” diye konuştu.

Üreticilerin çoğunun hasadı bir süre sonra tamamlayacağını anlatan Yaman, ürünün değer kaybetmemesi için kurutma aşamasında havanın güneşli olmasını temenni etti.

Levent Salman ise bu yıl bahçelerde ürün miktarlarının değişiklik gösterdiğine dikkati çekerek, “Üç gündür fındık topluyoruz. Fiyat beklentimiz 25 liradan aşağı olmaması yönünde.” ifadesini kullandı.Haber Kaynağı

BUNLARI DA OKUYUN

ko1 Ekim Perşembe Koronavirüs Vaka Tablosu? Perşembe vaka sayısı kaç oldu?

Sağlık Bakanı Koca, "Bugün tespit edilmiş 1.407 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımızda düşüş devam...

Amazon Ring: Phantom smart doorbell chimes alarm owners

*:not():not(style) ~ *:not():not(style){margin-top:1rem;}]]>image copyrightAmazonimage captionThe Ring doorbells use both cameras and motion sensors to detect when someone approaches *:not():not(style) ~ *:not():not(style){margin-top:1rem;}]]>Owners of...

Yeni Hayat’tan kadına şiddete dikkat çeken tanıtım…

 Kadına şiddet konusuna dikkat çeken tanıtım izleyicilerin büyük beğenisini kazanırken, sosyal medyada da ilgi gördü. Yasemin’in...
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com