20.4 C
İstanbul
Pazartesi, Temmuz 13, 2020
Ana Sayfa SON DAKİKA Erdoğan 'Kararlıyız' dedi: AKP'nin 'çoklu baro'yu içeren kanun teklifi Meclis'e geliyor

Erdoğan ‘Kararlıyız’ dedi: AKP’nin ‘çoklu baro’yu içeren kanun teklifi Meclis’e geliyor


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘çoklu baro’yu içeren kanun teklifinin yarın Meclis’e getirileceğini açıkladı.

Baro yöneticileri, kanun teklifine karşı Ankara’ya yürümüştü. (Fotoğraf: AA/Arşiv)

Erdoğan başkanlığında, Ankara’daki Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı üç saatten uzun sürdü.

Cumhurbaşkanı, toplantı sonrası kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulundu:

*Amacımız vaka sayısını da vefat sayısını da sıfır noktasına çekebilmektir. Ülkemizi risk grubundan uzaklaştırmakta kararlıyız.

*Yarın 926 devlet korumasındaki gencimiz ile 274 şehit yakınımız, gazi ve gazi yakınımız kura ile kamu kuruluşlarına yerleştirilecek.

Ödenek bir ay daha devam

*Sosyal koruma kalkanı altında hanelere 6 milyarın üzerinde yardım yaptık. Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalanma süresini bir ay daha uzatıyoruz. Bununla bağlantılı, nakdi ücret desteği de bir ay daha devam edecek

*Irak’a yarın tıbbi malzeme gönderilecek.

*Halkımızdan tek isteğimiz, bu süreçte kurallara uyarak, işlerine, üretimlerine, ülkelerine sahip çıkarak bize destek olmasıdır.

‘Çoklu baroda kararlıyız’

*Barolarla ilgili kanun teklifi yarın veriliyor. Temsil düzeyi yüksek bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız. Çoklu baro yapısı üzerinde duruyoruz.

‘Sapkınlık sergileyenlere tavır almaya davet ediyorum’

*Büyük ve güçlü Türkiye hedefine ulaşana kadar mücadeleyi bırakmayacağız. Birileri yine sinsice milli ve manevi değerlerimize saldırıyor. İnsanlık tarihi boyunca hep lanetlenmiş sapkınlıkları normalleştirerek, genç dimağları zehirlemenin peşindeler.

*İnancımıza ve kültürümüze aykırı bu tür marjinal akımları destekleyenler bizim gözümüzde aynı sapkınlığın ortaklarıdır. Halkın lanetlediği hiçbir yanlışın bu ülkede kök salma imkanı yoktur. Buradan milletimin tüm fertlerini, Rabbimizin yasakladığı her türlü sapkınlığı sergileyenlere karşı dikkatli olmaya, tavır almaya davet ediyorum.

*Türkiye güvenliğine, ekonomisine yönelik tuzaklar yanında milli yapısını hedef alan saldırılar karşısında mücadele edecek güce sahiptir.

Taslak hazırlandı: 5 binden fazla avukat bulunan illerde ‘çoklu baro’

‘Savunma yürüyüşü’ vazgeçirmedi: Baro tasarısında son aşamaya gelindi

Baro başkanları, Feyzioğlu’na sırt çevirdi: Gölge etmeyin

Baro başkanlarının ‘savunma yürüyüşü’ne polis engeli

Ankara Barosu başkanı: Kanunun verdiği yetkiyi kullandık

12 barodan Feyzioğlu’na ‘Kanunu uygula ya da istifa et’ çağrısıHaber Kaynağı

BUNLARI DA OKUYUN

On Numara çekiliş sonuçları 13 Temmuz 2020

On Numara 13 Temmuz sonuçları belli oldu. Milli Piyango İdaresi'nin İstanbul Galatasaray Şubesi binasında yapılan 935. hafta çekilişi sonucunda talihli rakamlar açıklandı. İşte,...

Avrupa Komisyonu’ndan Hollanda kurtarma peketine onay

Hollanda, koronavirüs kurtarma paketinde hangi ülkenin ne kadar rol oynaması gerektiği konusunda Fransa ile aylardır süren münakaşaların ardından Fransa ve Hollanda ortaklığındaki havayolu...
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com