20.2 C
İstanbul
Pazartesi, Temmuz 13, 2020
Ana Sayfa Köşe Yazısı Ahmet Murad Uzaklarda Bayram Günü

Uzaklarda Bayram Günü

Bayram günü. İyi bayramlar diyesim geliyor içimden.

Mutfakta camın önünde oturmuş yağmuru seyrediyorum. Ana yol çok yakın. Bugün pazar günü olmasına rağmen çok fazla araç geçiyor yoldan. Araçların gürültüsü bazen azalıyor. Çok da dikkat dağıtmıyor aslında. Normal günde işte olunca duymadığın sesler insanın hoşuna gidiyor. Arkadaş oluyor insana.

Hızla geçiyor zaman. Bahçedeki ağaçlar bir ay önce çıplaktı. Şimdi hepsi yemyeşil elbisesini giymiş duruyor karşımda. Bir de üstünde güvercinler var. Ne güzel. Güvercinler sanki bana bakıyor. 1 haftadır onlara ekmek vetmedim. Biliyorum. Belki de bana kızgınlar.

Bahçenin ortasındaki lalelerin geçen gün fotoğrafını çekmiştim. Daha 3 gün geçmedi. Boyları hayli uzamış. Sarı, kırmızı ve beyazlar. Altında yeşil bir deniz… Yanında çocuk parkında kırmızı beyaz şeritler var. Oturaklar da öyle. Kırmızı beyaz şeritlerle çevrili.

Dün yanlarından geçtiğimde içim burkulmuştu. Oturaklar boştu. Park boştu. Çocukların sesini özlüyor insan.

Bugün bayram. Uzaklarda.

Gözüm sol elimdeki sigarımın dumanına gidiyor. Duman uzaklaştıkça gözlerim sol elimdeki kırışıklara gidiyor nedense. Sol elideki kırışıklıklar beni geriye götürüyor sanki. Zamanı hissediyorum. Gülümsüyorum. Dostlarım, kahkahalarım geliyor gözümün önüne.

Güvercinlerden biri kanat çırpınca fark ediyorum. Burdayım. Uzakta. Güvercinler gibi olsa insanlar keşke. Özgür ve mutlu.. Kendi halinde. İyilikler içinde.

Bayramda, uzaklarda…

– AHMET MURAD –

BUNLARI DA OKUYUN

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com