21 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 16, 2021
- Reklam -
Ana SayfaKÖŞE YAZARLARIDostlar Kongrede Görsün.

Dostlar Kongrede Görsün.

Bugün sizlere tek adaylı bir kongrenin kesinlesmesinden ötürü bir yazı yazma gereği duydum. Bu yazı bazılarının hoşuna gitmeyecek biliyorum fakat birilerinin bunları konuşmaları gerekiyor. Ne de olsa onlara günah keçisi lazım.

Biliyorsunuz CHP İstanbul il kongresine gidiyor ve Canan Kaftancıoğlu’nun tek aday olarak kongreye gidiyor oluşu kesinleşti.

Genel Başkanın gerek ilçe başkanlarını toplayarak, gerek milletvekilleri, mevcut PM üyeleri, MYK üyeleri ve belediye başkanlarına kesin bir dille tercihini beyan ederek, ne yapılmasını istediği konusunda baskıcı bir tutum sergilemesi başta demokrasi olmak üzere, asırlık çınar olan Türkiye’nin kurucu Partisi Cumhuriyet Halk Partisinin geleneklerini ve kuruluş ilkelerini ayaklar altına almaktır.

Delege yapısının mahallelerden itibaren emek ve liyakattan uzak, daha çok ahbaplık, akrabalık ve hemşehrilik faktörlerine göre yapılanması demokrasiyi, liyakatı, emeği, hakkı ve adaleti yok saymaktır.

Tabanın tüm tepkilerine rağmen delegenin iradesine ambargo koyarak tek adaylı bir kongre dayatması CHP’nin özgürlükçü kuruluş ilkesine tamamen ters olan biat kültürünü dayatmaktır.

Tüm bunların Cumhuriyet Halk Partisinin geçmişten bugüne fedakar, cefakar emekçilerinin tasfiyesinin, partinin Atatürk ilke ve inkilaplarından uzaklaştırmanın bir parçası olarak planlı, sistemli ve kasıtlı olarak yapıldığı aşikardır.

Bizler bu partinin evlatları ve Mustafa Kemal’in askerleri olarak buna izin vermeyeceğimizi, parti dışında verdiğimiz demokrasi ve özgürlük mücadelesini aynı azim ve kararlılıkla parti içinde de vereceğimizi herkes aklına mıh gibi çaksın ve asla unutmasın.

Şimdi kongre yapıyoruz şovunu bir yana bırakıp yapmanız gereken atamayı yapmak için kongreye ihtiyaç duymadan tek imza ile gerçekleştirebilirsiniz. Sevgiler…


BUNLARI DA OKUYUN

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: