11.5 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 2, 2021
- Reklam -
Ana SayfaKöşe YazısıBurak CankurtManisa İl Başkanlığı Seçiminde Kazan Kaynıyor.

Manisa İl Başkanlığı Seçiminde Kazan Kaynıyor.

SÖZCÜK ANLAMINI BİREYSEL ALGILAYANLAR İÇİN ÖRGÜT NE DEMEKMİŞ.
“Ortak bir amacı ya da eylemi gerçekleştirmek ereğiyle bir araya gelmiş kurumların ya da kişilerin oluşturduğu birlik.”
Yani ilçe başkanları ve belediye başkanları yada milletvekilleri  tek başlarına ÖRGÜT değillermiş.
Hiç kimse değil ilçe başkanı isterse genel başkan olsun hiç bir delege adına oy garantisi veremez. Her delege kendi oyunun kararını kendi verir.
Meclis’te bile CHP grubu kararları deliniyorsa ilçelerde grup kararı nasıl alacaksın. Benim irademe ilçe tavanının sesi ambargo koyamaz. Ayrıca da ne haddine ?
Turuncu liste ile seçime girecek Manisa il Başkanı Semih Balaban’ın tekrar aday olacağını  değerli abim olduğu için çok önceden zaten biliyordum. Karşısına çıkacak Mavi Liste adayı başka bir yakın arkadaşım yada siyasi büyüğüm olabilir ( bu tanıma 2015-2017 arası görev yapanlar girmiyor. Onlar hakkındaki görüşümü her zaman yazdım ) bu yüzden taraf olmak etik olmaz bana yakışmaz diye ne siyasi paylaşım ne yorum yapmadım hiçbir yerde.
Duydum ki bir yerlerde birileri sınavlar ( mülakatlar ) yapıyor. Başka birileri karar veriyormuş. Demokrasi tavan yapmış. İnsanların ben adayım deme özgürlüğü ellerinden alınmış. Siyasi donanım, saygı, emek , tecrübe  ayak altı edilmiş. Kim kime daha iyi biat ecekse aday belirleme yolu bu olmuş adına da ÖRGÜT kararı denilmiş. Haydi canım sizde. Düzeltelim ÖRGÜT KARARI değil ÖRGÜT İÇİNDE BİRİLERİNİN HADSİZLİĞİ İLE KURUP YÖNETTİKLERİ ÇAKMA  ÖRGÜT KARARI.
Sonuç kendi başında bulunduğu GENÇLİK ÖRGÜTÜNÜ yerle bir etmiş. Partideki görevi eline aldığı mikrofonla anons yapmaktan slogan atmaktan başka bir adım öteye geçmemiş.
Örgütünden habersiz aday olunacak her yerde adı geçmiş yine örgütten habersiz PM aday olmuş. ilkesi yok ama ikbal derdi çok bir genç kadın il başkan adayı gösterilmiş. Gençlik kolları adaylıklarında cinsel kimliği nedeni ile her zaman desteklediğim Bu genç hanımefendinin son 4 yıllık Manisa İl Gençlik Kolları Faaliyet raporlarını görmek ilçe gençlik kolları başkanlarını da bir dinlemek lazım. Başkanlığın zamanında kaç ilçe başkanı kaybettin bir söylesene. Şimdi kaç ilçe başkanın senin yüzüne bile bakmıyor onu da açıkla. Megafonla anons yaparak mı yöneteceksin koskoca Manisa İl Örgütünü ?
Biz parti içinde kadın ve gençlerin siyasette söz sahibi olmasının mücadelesini verirken saman altından su yürütülerek 3-5 kişinin kararı ile yapılan dayatmayı kastetmedik. Senin adaylığın CHP’de tabanın değil olsa olsa tavanın sesi olur. 🍳
Emeklemeden yürünmez, yürümeden  koşulmaz. Basamaklar tek tek çıkılır istediğin kadar hopla zıpla zirveye ulaşmak hayal. Herşey olmak istersen hiç birşey olamaz başarıyı yakalayamazsın.
Bu işler öyle ÖRGÜTÜN ADAYI diye gazetelere başlık attırmakla olmuyor.Örgüt sana bir tokat atar haddini bildirirse bir daha toparlanamaz silinir gidersin.
Haydi senin çarşın pazar il başkanı Semih Balaban’ın 2. Dönem İl başkanlığı şimdiden hayırlı olsun
Burak Cankurt ✍️🧡

 


BUNLARI DA OKUYUN

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com